O autorovi

 

    V roku 2007 som sa zúčastnil prvého optimalizačného projektu v rámci firmy s externou firmou Lausanne Consulting http://www.lausanneconsulting.com/.

Mal som možnosť po prvýkrát vidieť, ako sa dajú veci meniť a aké náročné je naučiť ľudí niečo nové. Zároveň som zistil, aké je užasné, keď sa objavia prvé výsledky. Vďaka tímu z LC som získal množstvo znalostí, ktoré som do toho času vôbec nepoznal.  Táto moja prvá skúsenosť bola pre mňa naozaj jedinečná. Počas projektu som získal aj niekoľko veľmi "krásnych" prezýviek. Jedna, na ktorú asi nikdy nezabudnem, bola "tajný agent" :) Bolo to z toho dôvodu, že na niektorých ľudí som pôsobil ako záškodník, ktorý chce firmu potopiť, resp. ublížiť jej. Moja snaha však bola presne opačná a firmu posunula o stupeň vyššie.    

    Od daného projektu som sa zúčastnil na obdobných úlohách v rámci spoločnosti v Nemecku a v USA. Bolo veľmi zaujímavé sledovať odlišnosti vo vnímaní zmien pre pracovníkov na Slovensku, v Nemecku alebo v USA.

    V roku 2009 som sa prvýkrát zúčastnil školenia zameraného na "LEAN" nazvaného "Základný tréning štíhlej výroby". Dozvedel som sa množstvo informácií o histórii, nástrojoch, princípoch, metódach a rôznych dnešných alternatívach ku klasickému ponímaniu LEAN Manufacturing.

    Bol som vyškolený na úroveň, na ktorej som dokázal robiť samostatne projekty zamerané na prerobenie pracovísk na základe princípov štíhlej výroby. Robil som veľké množstvo školení, na ktorých sa zúčastnili pracovníci z výroby, logistiky, kvality, udržby až po ich nadriadených.

    Po úspešných projektoch, som dostal v rámci profesionálnej karièry svoj najprelomovejší projekt. Išlo o manažovanie výrobného úseku zo 120 pracovníkmi a s ročným obratom takmer 25 miliónov euro. Na tejto pozícii bola jedinečná možnosť intenzívne pracovať s jednou skupinou pracovníkov a prerábať časti výrobnej prevádzky podľa princípov "Štíhlej výroby". Na koci tohoto projektu sa mi podarilo zvýšiť produktivitu zo 73% na 85%, náklady na kvalitu znížiť z 3% na 1,4%, počet reklamácii z styroch za mesiac na jednu za tri mesiace, zvýšenie OEE zo 69% na 77% a podobne:)

    Stránku som založil z presvedčenia, že zdielanie informácií dokáže posunúť ďalej mňa, ale aj Vás. Návštevníkov tejto stránky.

 

Ak budete mať pocit, že Vám dokážem s nejakou problematikou v rámci okruhu LEAN manažmentu pomôcť, skúste ma kontaktovať a poradiť sa.

 

Môj profil: