Cesta k úspechu v automobilovom priemysle

23.10.2017 10:54

Stránka Ajobs pre vás postupne začne uverejňovať "success stories" zaujímavých ľudí pracujúcich v oblasti automobilového priemyslu. Ako prvý nám svoj príbeh porozprával Radovan Martišovič.

Pred nedávnom som začal pracovať na projekte "Start Up" pre spoločnosť Miba  Fibertec v Českej republike ako riaditeľ závodu. Ak by sa ma pred  desiatimi rokmi niekto opýtal, kde budem v tomto čase, určite by som  o tejto možnosti ani len neuvažoval.

Svoju pracovnú kariéru som začal v roku 2001 v automotive  spoločnosti ZF. Nastúpil som ako robotník k vulkanizačnému lisu. Nemal som  dva základné predpoklady robiť niečo iné. Ani školu a ani prax. Výhodou  Automotive sektora je, že je veľmi živý a rýchly. Možnosti učiť sa nové  veci sa vyskytujú každý deň. Vďaka veľkej túžbe napredovať a asi aj  prostrediu som sa dostával vyššie nielen pozične, ale aj so skúsenosťami  a vedomosťami. ZF bola spoločnosť, ktorá bola 100% dodávateľom pre  automobilový priemysel. Vývoj technológií, nových procesov, skracovanie "LEAD  Timu" bola každodenná rutina. V takomto procese majú výhodu ľudia, ktorí  sa na tento fakt nesťažujú, ale skúšajú s tým pracovať a využívať  tieto trendy vo svoj prospech a osobnostný rast.

Image title

Po dvanástich rokoch som  dostal ponuku na novú výzvu. Prejsť s pozície šéfa výrobného oddelenia na  pozíciu riaditeľa výroby v MIBA Steeltec. V žiadnej firme nenájdete  "pokoj", teda miesto kde nebude treba nič riešiť, kde bude všetko fungovať  samo. Steeltec je mladou spoločnosťou a tím, ktorý tu pracuje, je veľkým  predpokladom na vynikajúce výsledky, ktoré aj posledné roky dokazuje. Steeltec  je zaujímavou spoločnosťou z dôvodu kombinácie automotive zákazníkov, ako  aj non automotive. Tento predpoklad dáva veľmi dobrú perspektívu na osobný rast  každému zamestnancovi, ktorý má chuť učiť sa. Napríklad kombinovať plánovanie  výroby 100tisícových zákazok a tzv. kusoviek dáva človeku nový pohľad na  realitu. Implementáciu LEAN, jednoduchých štatistických metód ako ABC-XYZ  analýza je zrazu veľmi komplikovaná až nemožná, resp. málo efektívna J. Pri každodennej práci sa mi darilo implementovať  mnohé zlepšenia jednotlivých procesov, vyriešiť s kolegami operatívne  problémy a rovnako udržiavať dobrú atmosféru v tíme.

Po "krátkej" -  dvojročnej skúsenosti v Steeltecu prišla ponuka vycestovať do USA  a podieľať sa na kompletnej prestavbe závodu v spojených štátoch.  Musím priznať, že toto nebola vôbec jednoduchá úloha. Mimo komfortnej zóny ,  v novom prostredí a v novom tíme. Pracovať na novej štruktúre, nastavovať  zodpovednosti, meniť obsadenie tímu, redukovať náklady a byť stále  spôsobilý dodávať JUST IN TIME nebola jednoduchá úloha. Po roku v závode môžem  povedať, že po všetkých našich krokoch je firma zdravšia, konkurencie  schopnejšia a čo je dôležité pre majiteľov, robí zisk :) 

Život vo firme, ktorá pracuje pre viaceré odvetvia, je napínavá každý deň.  Každý deň sa začína očakávaním a s tým treba počítať. Nie všetko bude  fungovať na 100% a bez problémov. Preto sú vo firmách riadiaci pracovníci,  ktorí majú pomáhať tímom riešiť problémy a robiť opatrenia ako im  predchádzať. Robiť procesy pevné a stabilné je jedinou zárukou ako si  človek môže život uľahčiť. Počas mojich 16 rokov v praxi som sa naučil toto: každý  deň vás niečo naučí. Stačí len chcieť a zobrať si z nových skúseností  to najlepšie pre seba.