Ako zarobiť na Korone?

21.09.2020

Asi to už nikoho nebaví, ale ja to vezmem z iného súdka. Nie ako zarobiť, ale ako zarobiť viac. Kvôli pobytu v Čechách a potrebe navštíviť Slovensko, som musel už druhýkrát absolvovať test na COViD-19.

Ok. Nemusel. Chcel som.

Som zákazník a viem, že ak niečo chcem musím, si za službu zaplatiť.

V máji cena 2000kč a teraz opäť taká istá. Ok. Ak je dopyt, tak je cena v poriadku. Veď si vezmite ceny Iphonov :)

Ale...

Chcete predsa platiť za kvalitu a za 100%-ný výsledok.

Počas môjho druhého testovania som si všímal celý proces viac a aj trošku kritickejšie. Všímal som si, že keby som bol podnikateľ a bojoval o prežitie, čo by som v tomto prípade mohol zlepšiť.

Z desiatich ľudí predo mnou boli dvaja na opakovanom teste kvôli nie úplne preukázateľnému výsledku. Ako to nazvať? Šrot, rework... Opakovaný test bol, samozrejme, zadarmo.

Fatálnou chybou však bolo zlyhanie sestričky, ktorá označila test iným menom. Predstavte si, čo by nasledovalo, ak by bol test pozitívny.

Myslím si, že test, ktorý som absolvoval, je relatívne jednoduchý proces. Ale aj v tomto procese pracujú ľudia a nie stroje.

V štandardnom priemysle hodnotíme procesy, CPK a vypracovávame FMEA.

Ak sa chceme naučiť žiť aj s takýmito situáciami, ako je Corona, musíme sa naučiť predchádzať chybám, hľadať možnosti optimalizácie a získania si zákazníka. Nie sme tu preto, lebo chceme otravovať sestričky s testovaním alebo sme chorí. Sme tu preto, aby sme to zvládli a to s čo najmenším ľudským utrpením a predpokladom čo najmenších nákladov tak na strane občanov, ako aj na strane nemocníc.

18-tisíc testov denne v Čechách . 20% šrot sa rovná 360-tisícom, ktoré idú rovno do koša...